KNP300JB-52-0R22
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
KNP300JB-52-0R22
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 0.22 OHM 5% 3W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
0.256Diax0.689L 6.50mmx17.50mm
Package / Case :
Axial
Composition :
Wirewound
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
3W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Tolerance :
±5%
Series :
KNP
Resistance :
220mOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Datasheets
KNP300JB-52-0R22
YAGEO KNP300JB-52-0R22
220mOhm, 3W, Wirewound,