KNP300JB-52-0R43
Mfr.Part #
KNP300JB-52-0R43
Description
RES 0.43 OHM 5% 3W AXIAL
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Bulk
Supplier Device Package :
Resistance :
430mOhms
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
3W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size / Dimension :
0.256Diax0.689L 6.50mmx17.50mm
Datasheets
KNP300JB-52-0R43
YAGEO KNP300JB-52-0R43
430mOhms, 3W, Wirewound,