KNP3WSJB-73-100R
Mfr.Part #
KNP3WSJB-73-100R
Description
RES 100 OHM 5% 3W AXIAL
Power (Watts) :
3W
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
Resistance :
100Ohm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Datasheets
KNP3WSJB-73-100R
YAGEO KNP3WSJB-73-100R
100Ohm, 3W, Wirewound,