KNP3WSJB-73-0R91
Mfr.Part #
KNP3WSJB-73-0R91
Description
RES 0.91 OHM 5% 3W AXIAL
Resistance :
910mOhms
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Power (Watts) :
3W
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Datasheets
KNP3WSJB-73-0R91
YAGEO KNP3WSJB-73-0R91
910mOhms, 3W, Wirewound,