KNP3WSJB-73-0R43
Mfr.Part #
KNP3WSJB-73-0R43
Description
RES 0.43 OHM 5% 3W AXIAL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Resistance :
430mOhms
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-40°C~200°C
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Axial
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
Power (Watts) :
3W
Datasheets
KNP3WSJB-73-0R43
YAGEO KNP3WSJB-73-0R43
430mOhms, 3W, Wirewound,