KNP3WSJB-73-0R36
Mfr.Part #
KNP3WSJB-73-0R36
Description
RES 0.36 OHM 5% 3W AXIAL
Power (Watts) :
3W
Resistance :
360mOhm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
Datasheets
KNP3WSJB-73-0R36
YAGEO KNP3WSJB-73-0R36
360mOhm, 3W, Wirewound,