KNP3WSJB-73-0R16
Mfr.Part #
KNP3WSJB-73-0R16
Description
RES 0.16 OHM 5% 3W AXIAL
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Resistance :
160mOhm
Power (Watts) :
3W
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Datasheets
KNP3WSJB-73-0R16
YAGEO KNP3WSJB-73-0R16
160mOhm, 3W, Wirewound,