KNP3WSJB-73-0R15
Mfr.Part #
KNP3WSJB-73-0R15
Description
RES 0.15 OHM 5% 3W AXIAL
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
Resistance :
150mOhm
Power (Watts) :
3W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Datasheets
KNP3WSJB-73-0R15
YAGEO KNP3WSJB-73-0R15
150mOhm, 3W, Wirewound,