KNP3WSJB-73-0R12
Mfr.Part #
KNP3WSJB-73-0R12
Description
RES 0.12 OHM 5% 3W AXIAL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
Resistance :
120mOhm
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Power (Watts) :
3W
Datasheets
KNP3WSJB-73-0R12
YAGEO KNP3WSJB-73-0R12
120mOhm, 3W, Wirewound,