KNP3WSJB-52-6R2
Mfr.Part #
KNP3WSJB-52-6R2
Description
RES 6.2 OHM 5% 3W AXIAL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Power (Watts) :
3W
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
Not Applicable
Supplier Device Package :
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Resistance :
6.2Ohms
Datasheets
KNP3WSJB-52-6R2
YAGEO KNP3WSJB-52-6R2
6.2Ohms, 3W, Wirewound,