KNP3WSJB-52-56R
Mfr.Part #
KNP3WSJB-52-56R
Description
RES 56 OHM 5% 3W AXIAL
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Power (Watts) :
3W
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
Resistance :
56Ohm
Datasheets
KNP3WSJB-52-56R
YAGEO KNP3WSJB-52-56R
56Ohm, 3W, Wirewound,