KNP3WSJB-52-4R3
Mfr.Part #
KNP3WSJB-52-4R3
Description
RES 4.3 OHM 5% 3W AXIAL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Power (Watts) :
3W
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
Tolerance :
±5%
Resistance :
4.3Ohm
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Datasheets
KNP3WSJB-52-4R3
YAGEO KNP3WSJB-52-4R3
4.3Ohm, 3W, Wirewound,