KNP3WSJB-52-3R9
Mfr.Part #
KNP3WSJB-52-3R9
Description
RES 3.9 OHM 5% 3W AXIAL
Power (Watts) :
3W
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
Resistance :
3.9Ohm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Datasheets
KNP3WSJB-52-3R9
YAGEO KNP3WSJB-52-3R9
3.9Ohm, 3W, Wirewound,