KNP3WSJB-52-3R3
Mfr.Part #
KNP3WSJB-52-3R3
Description
RES 3.3 OHM 5% 3W AXIAL
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
Tolerance :
±5%
Resistance :
3.3Ohm
Power (Watts) :
3W
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Datasheets
KNP3WSJB-52-3R3
YAGEO KNP3WSJB-52-3R3
3.3Ohm, 3W, Wirewound,