KNP3WSJB-52-390R
Mfr.Part #
KNP3WSJB-52-390R
Description
RES 390 OHM 5% 3W AXIAL
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
3W
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Resistance :
390Ohms
Datasheets
KNP3WSJB-52-390R
YAGEO KNP3WSJB-52-390R
390Ohms, 3W, Wirewound,