KNP3WSJB-52-2R4
Mfr.Part #
KNP3WSJB-52-2R4
Description
RES 2.4 OHM 5% 3W AXIAL
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
Power (Watts) :
3W
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Resistance :
2.4Ohm
Datasheets
KNP3WSJB-52-2R4
YAGEO KNP3WSJB-52-2R4
2.4Ohm, 3W, Wirewound,