KNP3WSJB-52-2R2
Mfr.Part #
KNP3WSJB-52-2R2
Description
RES 2.2 OHM 5% 3W AXIAL
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
3W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
Resistance :
2.2Ohm
Datasheets
KNP3WSJB-52-2R2
YAGEO KNP3WSJB-52-2R2
2.2Ohm, 3W, Wirewound,