KNP3WSJB-52-1R6
Mfr.Part #
KNP3WSJB-52-1R6
Description
RES 1.6 OHM 5% 3W AXIAL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
3W
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
Resistance :
1.6Ohm
Datasheets
KNP3WSJB-52-1R6
YAGEO KNP3WSJB-52-1R6
1.6Ohm, 3W, Wirewound,