KNP3WSJB-52-0R82
Mfr.Part #
KNP3WSJB-52-0R82
Description
RES 0.82 OHM 5% 3W AXIAL
Power (Watts) :
3W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Resistance :
820mOhms
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
Supplier Device Package :
Datasheets
KNP3WSJB-52-0R82
YAGEO KNP3WSJB-52-0R82
820mOhms, 3W, Wirewound,