KNP3WSJB-52-0R75
Mfr.Part #
KNP3WSJB-52-0R75
Description
RES 0.75 OHM 5% 3W AXIAL
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Resistance :
750mOhms
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Power (Watts) :
3W
Datasheets
KNP3WSJB-52-0R75
YAGEO KNP3WSJB-52-0R75
750mOhms, 3W, Wirewound,