KNP3WSJB-52-0R39
Mfr.Part #
KNP3WSJB-52-0R39
Description
RES 0.39 OHM 5% 3W AXIAL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Power (Watts) :
3W
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Resistance :
390mOhm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
Datasheets
KNP3WSJB-52-0R39
YAGEO KNP3WSJB-52-0R39
390mOhm, 3W, Wirewound,