KNP3WSJB-52-0R13
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
KNP3WSJB-52-0R13
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 0.13 OHM 5% 3W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Package / Case :
Axial
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
3W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
KNP
Number of Terminations :
2
Composition :
Wirewound
Tolerance :
±5%
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Resistance :
130mOhm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Datasheets
KNP3WSJB-52-0R13
YAGEO KNP3WSJB-52-0R13
130mOhm, 3W, Wirewound,