K12L0C-P14LFG0-9200
Mfr.Part #
K12L0C-P14LFG0-9200
Description
ODU MINI-SNAP RECEPT, INLINE, ST
Voltage Rating :
366V
Cable Opening :
0.315" ~ 0.362" (8.00mm ~ 9.20mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C
Current Rating (Amps) :
7.5A
Current Rating :
7.5 A
Number of Positions :
14
Number of Contacts :
14 Contact
Datasheets
K12L0C-P14LFG0-9200
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 14 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel 0 Push-Pull
K12L0C-P14LFG0-9200 Overview
K12L0C-P14LFG0-9200 Features
ODU MINI-SNAP? L series
K12L0C-P14LFG0-9200 Applications
There are a lot of ODU
K12L0C-P14LFG0-9200 Circular Connectors applications.
  • Military Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER