K12L0C-P07LPH0-7200
Mfr.Part #
K12L0C-P07LPH0-7200
Description
ODU MINI-SNAP RECEPT,INLINE,STY1
Number of Positions :
7
Voltage Rating :
600V
Current Rating :
12 A
Number of Contacts :
7 Contact
Cable Opening :
0.236" ~ 0.283" (6.00mm ~ 7.20mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C
Current Rating (Amps) :
12A
Datasheets
K12L0C-P07LPH0-7200
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 7 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel 0 Push-Pull
K12L0C-P07LPH0-7200 Overview
K12L0C-P07LPH0-7200 Features
ODU MINI-SNAP? L series
K12L0C-P07LPH0-7200 Applications
There are a lot of ODU
K12L0C-P07LPH0-7200 Circular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER