K12L0C-P07LPH0-9200
Mfr.Part #
K12L0C-P07LPH0-9200
Description
ODU MINI-SNAP RECEPT.,INLINE,SZ.
Cable Opening :
0.315" ~ 0.362" (8.00mm ~ 9.20mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C
Number of Contacts :
7 Contact
Current Rating :
12 A
Number of Positions :
7
Voltage Rating :
600V
Current Rating (Amps) :
12A
Datasheets
K12L0C-P07LPH0-9200
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 7 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel 0 Push-Pull
K12L0C-P07LPH0-9200 Overview
K12L0C-P07LPH0-9200 Features
ODU MINI-SNAP? L series
K12L0C-P07LPH0-9200 Applications
There are a lot of ODU
K12L0C-P07LPH0-9200 Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER