K12L0C-P14LFG0-3200
Mfr.Part #
K12L0C-P14LFG0-3200
Description
ODU MINI-SNAP RECEPT, INLINE, SZ
Current Rating :
7.5 A
Number of Contacts :
14 Contact
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C
Current Rating (Amps) :
7.5A
Number of Positions :
14
Cable Opening :
0.079" ~ 0.126" (2.00mm ~ 3.20mm)
Voltage Rating :
366V
Datasheets
K12L0C-P14LFG0-3200
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 14 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel 0 Push-Pull
K12L0C-P14LFG0-3200 Overview
K12L0C-P14LFG0-3200 Features
ODU MINI-SNAP? L series
K12L0C-P14LFG0-3200 Applications
There are a lot of ODU
K12L0C-P14LFG0-3200 Circular Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER