K12L0C-P12LFG0-9900
Mfr.Part #
K12L0C-P12LFG0-9900
Description
ODU MINI-SNAP RCEPT, INLINE, STY
Number of Contacts :
12 Contact
Voltage Rating :
400V
Current Rating :
7.5 A
Number of Positions :
12
Current Rating (Amps) :
7.5A
Cable Opening :
0.354" ~ 0.390" (9.00mm ~ 9.90mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C
Datasheets
K12L0C-P12LFG0-9900
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 12 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel 0 Push-Pull
K12L0C-P12LFG0-9900 Overview
K12L0C-P12LFG0-9900 Features
ODU MINI-SNAP? L series
K12L0C-P12LFG0-9900 Applications
There are a lot of ODU
K12L0C-P12LFG0-9900 Circular Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER