IPP086N10N3G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IPP086N10N3G
Manufacturer
Infineon Technologies
Package / Case
PG-TO220-3
Datasheet
Download
Description
POWER FIELD-EFFECT TRANSISTOR, 8
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
Transistors - FETs, MOSFETs - Single
Rise Time :
42 ns
Subcategory :
MOSFETs
Series :
OptiMOS 3
Infineon
Mounting Style :
Through Hole
Transistor Type :
1 N-Channel
Configuration :
Single
Brand :
RoHS :
Details
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Package / Case :
PG-TO220-3
Transistor Polarity :
N-Channel
RoHS Status :
RoHS Compliant
Length :
10 mm
Product Category :
MOSFET
Height :
15.65 mm
Number of Channels :
1 Channel
Tradename :
OptiMOS
Maximum Operating Temperature :
+ 175 C
Product Type :
MOSFET
Width :
4.4 mm