IHM2PM392K
Mfr.Part #
IHM2PM392K
Description
FIXED IND 3.9MH 500MA 5.58OHM TH
Size / Dimension :
1.000Lx0.500W 25.40mmx12.70mm
Published :
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Factory Lead Time :
8 Weeks
Current Rating (Amps) :
500mA
Height Seated (Max) :
0.560 14.22mm
Inductance :
3.9mH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
5.58Ohm Max
Tolerance :
±10%
Datasheets
IHM2PM392K
IHM2PM392K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD