FM0204JT-52-430K
Mfr.Part #
FM0204JT-52-430K
Description
RES 430K OHM 5% 0.4W AXIAL
Power (Watts) :
0.4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Resistance :
430kOhm
Datasheets
FM0204JT-52-430K
YAGEO FM0204JT-52-430K
430kOhm, 0.4W, Metal Film,