FM0204JT-52-270K
Mfr.Part #
FM0204JT-52-270K
Description
RES 270K OHM 5% 0.4W AXIAL
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.4W
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
270kOhms
Published :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
FM0204JT-52-270K
YAGEO FM0204JT-52-270K
270kOhms, 0.4W, Metal Film,