FM0204JT-52-1K1
Mfr.Part #
FM0204JT-52-1K1
Description
RES 1.1K OHM 5% 0.4W AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
1.1kOhm
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
FM0204JT-52-1K1
YAGEO FM0204JT-52-1K1
1.1kOhm, 0.4W, Metal Film,