FM0204JT-52-180K
Mfr.Part #
FM0204JT-52-180K
Description
RES 180K OHM 5% 0.4W AXIAL
Power (Watts) :
0.4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
180kOhm
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
FM0204JT-52-180K
YAGEO FM0204JT-52-180K
180kOhm, 0.4W, Metal Film,