ESR03EZPJ393
Mfr.Part #
ESR03EZPJ393
Description
RES SMD 39K OHM 5% 1/4W 0603
Stock
12
In Stock :
12
Case Code (Imperial) :
0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
39kohm
Working Voltage :
150V
Max Power Dissipation :
250mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
1608
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
ESR03EZPJ393
ROHM Semiconductor ESR03EZPJ393
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ESR Series, Thick Film, 39kOhm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C