ECG-C1BA4R7R
Mfr.Part #
ECG-C1BA4R7R
Description
CAP ALUM POLY 4.7UF 12.5V SMD
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 105°C
Voltage - Rated DC :
12.5V
Contains Lead
Height :
3.3mm
Height Seated (Max) :
0.130 3.30mm
Tolerance :
±20%
Min Operating Temperature :
-40°C
Voltage - Rated :
12.5V
Size / Dimension :
0.311Lx0.209W 7.90mmx5.30mm
Surface Mount Land Size :
0.311Lx0.209W 7.90mmx5.30mm
Nonstandard SMD
Max Operating Temperature :
105°C
Capacitance :
4.7μF
Length :
7.8994mm
Width :
5.3086mm
Datasheets
ECG-C1BA4R7R
Panasonic ECG-C1BA4R7R
4.7μF ±20% Nonstandard SMD 0.130 3.30mm Tape & Reel (TR) SP-Cap CB Surface Mount Polymer General Purpose