ECG-C0KB150R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ECG-C0KB150R
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
Nonstandard SMD
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM POLY 15UF 20% 8V SMD
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Aluminum - Polymer Capacitors
Life (Hours) :
1000 hours
Ripple Current :
1.3A
Capacitance :
15μF
Length :
7.9mm
Packing Method :
TR
ECCN Code :
EAR99
Leakage Current :
0.0048mA
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±20%
Mount :
Surface Mount
Type :
Polymer
ESR :
110 mΩ
Size / Dimension :
0.311Lx0.209W 7.90mmx5.30mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
8V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size Code :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated DC :
8V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Polarity :
Polar
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 105°C
Series :
SP-Cap CB
Width :
5.3mm
Published :
Tan Delta :
0.06
Package / Case :
Nonstandard SMD
Reach Compliance Code :
Unknown
Impedance :
110mOhm
Number of Terminations :
2
Surface Mount Land Size :
0.311Lx0.209W 7.90mmx5.30mm
Height Seated (Max) :
0.130 3.30mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Lead Free :
Contains Lead
Ripple Current @ High Frequency :
1.3A @ 100kHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
ECG-C0KB150R
Panasonic ECG-C0KB150R
15μF ±20% Nonstandard SMD 0.130 3.30mm Tape & Reel (TR) SP-Cap CB Surface Mount Polymer General Purpose