DMN10H6D2LFDB-13
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DMN10H6D2LFDB-13
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
6-UDFN Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
MOSFET BVDSS: 61V~100V U-DFN2020
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Transistors - FETs, MOSFETs - Arrays
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type :
Surface Mount
Brand :
Product Status :
Active
Package :
Tape and Reel (TR)
Power - Max :
700mW (Ta)
Product Category :
MOSFET
Subcategory :
MOSFETs
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
41pF @ 50V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
1.2nC @ 10V
FET Type :
2 N-Channel (Dual)
Package / Case :
6-UDFN Exposed Pad
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
6Ohm @ 190mA, 10V
Drain to Source Voltage (Vdss) :
100V