DMC25D1UVT-7
Mfr.Part #
DMC25D1UVT-7
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Description
MOSFET N/P-CH 25V/12V TSOT26
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Transistors - FETs, MOSFETs - Arrays
Published :
Factory Lead Time :
14 Weeks
Max Power Dissipation :
1.3W
Package / Case :
SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Surface Mount
Continuous Drain Current (ID) :
3.9A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Vgs(th) (Max) @ Id :
1.5V @ 250µA
FET Feature :
Standard
FET Type :
N and P-Channel
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
0.9nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
27.6pF @ 10V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
500mA 3.9A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
25V 12V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
4 Ω @ 400mA, 4.5V