DE6B3KJ681KN3A
Mfr.Part #
DE6B3KJ681KN3A
Description
CAP CER 680PF 300VAC RADIAL
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm
Length :
9mm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Lead Pitch :
7.5mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Capacitance :
680pF
REACH SVHC :
No SVHC
Width :
7mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Voltage - Rated AC :
300V
Packaging :
Tape and Box (TB)
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
300V
Temperature Coefficient :
B
Packing Method :
Ammo Pack
Datasheets
DE6B3KJ681KN3A
Murata Electronics DE6B3KJ681KN3A
KJ Radial Disc Ceramic Capacitor 0.354Dia 9.00mm B ±10% 680pF