DE6B3KJ221KA3BE01J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DE6B3KJ221KA3BE01J
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 220PF 300V RADIAL
Stock
746
In Stock :
746
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Height - Seated (Max) :
0.354" (9.00mm)
Product Status :
Active
Lead Style :
Straight
Number of Pins :
2 Pin
Applications :
Safety, Automotive
Subcategory :
Capacitors
Failure Rate :
Brand :
Temperature Coefficient :
B
Qualification :
AEC-Q200
Murata
Width :
Lead Diameter :
0.6 mm
Product Type :
Safety Capacitors
Termination Style :
Radial
Voltage - Rated :
300V
Features :
Package :
Bulk
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
RoHS :
Details
Mounting Type :
Through Hole
Ratings :
AEC-Q200, X1, Y2
Product Category :
Safety Capacitors
Thickness (Max) :
Series :
DE6
Length :
6 mm
Package / Case :
Radial, Disc
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Packaging :
Cut Tape
Height :
Tolerance :
±10%
Diameter :
6 mm
Product :
Safety Radial Leaded Ceramic Disc Capacitors
Capacitance :
220 pF
Dielectric :
B
Size / Dimension :
0.236" Dia (6.00mm)
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Introducing Ceramic Capacitors Murata Electronics DE6B3KJ221KA3BE01J from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Pins:2 Pin, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Radial, Disc, Operating Temperature:-40°C ~ 125°C, DE6B3KJ221KA3BE01J pinout, DE6B3KJ221KA3BE01J datasheet PDF, DE6B3KJ221KA3BE01J amp .Beyond Ceramic Capacitors Murata Electronics DE6B3KJ221KA3BE01J ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Murata Electronics DE6B3KJ221KA3BE01J
DE6 220 pF 300V Ceramic Capacitor ±10% B 0.236" Dia (6.00mm) -40°C ~ 125°C Through Hole Radial, Disc