DE6B3KJ681KA3B
Mfr.Part #
DE6B3KJ681KA3B
Description
CAP CER 680PF 300VAC RADIAL
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm
Terminal Pitch :
7.5mm
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 4 months ago)
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Lead Pitch :
7.493mm
Length :
9mm
Capacitance :
680pF
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated AC :
300V
Radial
Voltage - Rated :
300VAC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
High Voltage
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Width :
7mm
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
B
Mount :
Datasheets
DE6B3KJ681KA3B
Murata Electronics DE6B3KJ681KA3B
KJ 680pF 300VAC Ceramic Capacitor ±10% B 0.354Dia 9.00mm -40°C~125°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
DE6B3KJ681KA3B Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.354Dia 9.00mm.Additionally, this ceramic capacitor is characterized by a RATED AC VOLTAGE (V): 300.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is B.The lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 7.493mm.
DE6B3KJ681KA3B Features
a size/dimension of 0.354Dia 9.00mm