DE6B3KJ331KN3A
Mfr.Part #
DE6B3KJ331KN3A
Description
CAP CER 330PF 300VAC RADIAL
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Length :
8mm
Size Code :
Tolerance :
±10%
Formed Leads
Packing Method :
Ammo Pack
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Voltage - Rated DC :
300V
Width :
7mm
Capacitance :
330pF
B
REACH SVHC :
No SVHC
Voltage - Rated AC :
300V
Lead Pitch :
7.5mm
Datasheets
DE6B3KJ331KN3A
Murata Electronics DE6B3KJ331KN3A
KJ Radial Disc Ceramic Capacitor 0.315Dia 8.00mm B ±10% 330pF