CW252016-22NG
Mfr.Part #
CW252016-22NG
Description
FIXED IND 22NH 600MA 120MOHM SMD
Fixed Inductors
Supplier Device Package :
1008 (2520 Metric)
Case Code (Metric) :
Composition :
Ceramic
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±2%
Height :
1.5748mm
Q @ Freq :
55 @ 350MHz
Length :
2.1mm
Inductance :
22nH
Width :
1.5mm
Depth :
2.2mm
Published :
Case Code (Imperial) :
Test Frequency :
100MHz
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
CW252016
Min Operating Temperature :
-40°C
Base Part Number :
CW252016
Current Rating :
600mA
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductance Frequency - Test :
100MHz
DC Resistance (DCR) :
120mOhm Max
Max Operating Temperature :
125°C
Frequency - Self Resonant :
2.4GHz
Max DC Current :
600mA
No
Current Rating (Amps) :
600mA
Number of Pins :
Datasheets
CW252016-22NG
Bourns, Inc. CW252016-22NG
CW252016-22NG datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Bourns Inc. stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD