CW0052K400JE12HS
Mfr.Part #
CW0052K400JE12HS
Description
RES 2.4K OHM 6.5W 5% AXIAL
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Power (Watts) :
6.5W
Max Power Dissipation :
6.5W
Resistance :
2.4kOhms
Packaging :
Bulk
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Max Operating Temperature :
350°C
Tolerance :
±5%
Length :
22.225mm
Datasheets
CW0052K400JE12HS
Vishay / Dale CW0052K400JE12HS
2.4kOhms, 6.5W, Wirewound,