CU02CG3R0B16AH
Mfr.Part #
CU02CG3R0B16AH
Description
CAP CER 3PF 16V C0G 01005
Voltage - Rated :
16V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1pF
Thickness (Max) :
0.009 0.22mm
Capacitance :
3pF
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Datasheets
CU02CG3R0B16AH
KYOCERA AVX CU02CG3R0B16AH
CU 3pF 16V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)