CU02CG1R0C25AH
Mfr.Part #
CU02CG1R0C25AH
Description
CAP CER 1PF 25V C0G 01005
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Capacitance :
1pF
Thickness (Max) :
0.009 0.22mm
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±0.25pF
Datasheets
CU02CG1R0C25AH
KYOCERA AVX CU02CG1R0C25AH
CU 1pF 25V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)