CU02CG1R5B16AH
Mfr.Part #
CU02CG1R5B16AH
Description
CAP CER 1.5PF 16V C0G 01005
Voltage - Rated :
16V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.009 0.22mm
Tolerance :
±0.1pF
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Capacitance :
1.5pF
Datasheets
CU02CG1R5B16AH
KYOCERA AVX CU02CG1R5B16AH
CU 1.5pF 16V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)