CTCDRH127F-180M
Mfr.Part #
CTCDRH127F-180M
Description
18UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
Stock
2
In Stock :
2
DC Resistance (DCR) :
39.2mOhm Max
Size / Dimension :
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Current - Saturation (Isat) :
Height - Seated (Max) :
0.315" (8.00mm)
Tolerance :
±20%
Current Rating (Amps) :
3.9 A
Series :
CTCDRH127F
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Inductance :
18 µH
Features :
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Datasheets
CTCDRH127F-180M
Central Technologies CTCDRH127F-180M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD