CTCDC5D23F-121K
Mfr.Part #
CTCDC5D23F-121K
Description
120UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
Current - Saturation (Isat) :
320mA
Tolerance :
10%
Size / Dimension :
0.236 L x 0.236 W (6.00mm x 6.00mm)
Test Frequency :
0.1 MHz
HTS Code :
Height - Seated (Max) :
0.098 (2.50mm)
Inductance :
120 µH
Series :
CTCDC5D23F
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Package :
Tape and Reel (TR)
Rated Current-Max :
0.32 A
Inductance-Nom (L) :
120 µH
DC Resistance :
1.25 Ω
Operating Temperature :
-30°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR) :
1.25Ohm Max
Datasheets
CTCDC5D23F-121K
Central Technologies CTCDC5D23F-121K
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD