CPW05700R0JE313
Mfr.Part #
CPW05700R0JE313
Description
RES 700 OHM 5W 5% AXIAL
Resistance :
700Ohms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Composition :
Wirewound
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Feature :
Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Max Operating Temperature :
275°C
Number of Terminations :
2
Width :
9.525mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.875Lx0.375W 22.22mmx9.52mm
Max Power Dissipation :
5W
Tolerance :
±5%
Published :
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
5W
Length :
22.225mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
CPW05700R0JE313
Vishay / Dale CPW05700R0JE313
700Ohms, 5W, Wirewound,